E-post

info@recuro.ee

Telefon

(+372) 56 011 990

Asendusravi teenus

(+372) 56 011 998

Meie inimesed

Vajutades pildile avaneb lisainfo.

Teele Nimmerfeldt

Psühhiaater

Teele Nimmerfeldt

Psühhiaater

Tasulistele klientidele uusi aegu ei registreerita.

Psühhiaatria valdkonnas olen töötanud juba üle kümne aasta ning alates 2016 aastast olen tegutsen psühhiaatria eriarstina. Psühhiaatrina on mu prioriteediks patsientide kuulamine, abi osutamine, vajadusel ravi määramine ja selle korrigeerimine, seisundi jälgimine, ennetustöö. Jätkub erialaga seotud pidev enesetäiendamine. Olen läbinud ka pereteraapia algkursuse.

Kuulun Eesti Arstide Liitu, Eesti Psühhiaatrite Seltsi ning Soome Arstide Liitu.

Töökeeled: eesti, soome, inglise

Personalifoto

Helena Ankur

Üldarst

Personalifoto

Helena Ankur

Üldarst

Õppisin Tartu Ülikoolis üldarstiks (lõpetasin arstiõppe 2019. aastal) ja pärast seda olen töötanud arstina Tallinna Kiirabis ja perearstikeskuses. Mulle meeldib tegeleda laia spektriga probleemidega ning end erinevatel meditsiinilistel teemadel täiendada. Kuulun Eesti Arstide Liitu.

Pean oluliseks positiivset suhtumist nii kolleegidesse kui patsientidesse ning usun iga inimese potentsiaali oma unistusi täita, et elada võimalikult tervet ja õnnelikku elu.

Vabal ajal meeldib sporti teha, muusikat kuulata ja lugeda.

Iryna Rudykh

Üldarst

Iryna Rudykh

Üldarst

Olen töötanud psühhiaatria valdkonnas alates 2001 aastast. Meditsiinilise kõrghariduse lõpetasin Donetski Riiklikus Meditsiiniülikooli Ukrainas, psühhiaatria erialal, lisaks olen läbinud spetsialiseerumise psühhoteraapiale.

Mul on pikaaegne kogemus töötamisel täiskasvanutega. Tegelen nõustamise ja raviga järgmistes valdkondades: depressioon, ärevus, unetus, sundmõtted, neurootilised ja stressiga seotud häired, somatoformsed häired, isiksuse- ja käitumishäired, psühhoaktiivsete ainete tarvitamisega seotud häired, luululised häired ja erinevad dementsuse vormid. Oman pidevat soovi end professionaalselt arendada, osalen regulaarselt erinevatel kursustel ja koolitustel. 2017. aastal läbisin erialase praktika Varssavi sõjaväe-meditsiini instituudis, spetsialiseerudes lahingustressile.

Eestis olen töötanud vaimse tervise valdkonnas 2,5 aastat ja kinnitasin oma arsti kvalifikatsiooni Tartu Ülikoolis.

Oma töös kasutan kaasaegseid diagnostika- ja ravimeetodeid ning püüan iga kliendi jaoks leida individuaalse lähenemise.

Vastuvõtte teen vene ja ukraina keeles.

Kateryna Lebedieva

Üldarst

Kateryna Lebedieva

Üldarst

Lõpetasin Donetski Riikliku Meditsiiniülikooli (Ukraina) 2004. aastal ja mul on 18-aastane töökogemus lastearst – psühhiaatrina Ukrainas. Mul on täiendav erialane spetsialiseerumine psühhoteraapiale.

Olen töötanud vaimse tervise valdkonnas Eestis 2,5 aastat ja kinnitanud oma arsti kvalifikatsiooni Tartu Ülikoolis.

Töötades patsientidega, ühendan ma meditsiinilised psühhiaatriaalased teadmised psühhoteraapiaga (kognitiiv – käitumuslik lähenemine). Täiendan pidevalt enda teadmisi ja oskusi.

Minu peamine töövaldkond on laste ja noorukite vaimne tervis.

Hindan inimestes ausust, avatust, vastutustundlikkust ja optimistlikkust.

Töökeeled: vene, ukraina

Personalifoto

Anna Sergijenja

Õendusjuht

Personalifoto

Anna Sergijenja

Õendusjuht

Lõpetasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 2008. aastal ning peale seda töötasin Ida-Tallinna Keskhaiglas ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, statsionaaris õena. Omandasin antud ajaga mitmekülgsed kogemused. Alates 2019. aastast keskendun rohkem iseseisvale õendusabile, pakkudes õe vastuvõtte nii patsientidele kui nende lähedastele. Olen samuti töötanud koduõena. Viimastel aastatel on mul kasvanud huvi vaimse tervise valdkonna vastu, eriti sõltuvusravi suunas. ReCuro kliinikus nõustan igapäevaselt patsiente, kellel on sõltuvus narkootilistest ainetest. Minu peamisteks ülesanneteks on inimeste motiveerimine nende jaoks paremateks valikuteks ja ravi edenemise jälgimine. Sõltuvusravi ei tähenda vaid ravimite võtmist, vaid on alati seotud ka nõustamisega.

Vaimse tervise õena viin esmase kohtumise käigus läbi intervjueerimise, nõustan, annan soovitusi edasisteks sammudeks ja vajadusel suunan patsiendi teise spetsialisti juurde. Kasutan iga kliendi puhul individuaalset lähenemist.

Töökeeled: eesti, vene ja inglise.

Mulle meeldib pidev enesearendamine, läbin erinevaid erialaseid koolitusi, võtan regulaarselt osa supervisioonidest ning olen pidevas kontaktis psühhiaatrite ja psühholoogidega.

Olen avatud, hea suhtleja, rõõmsameelne, heatahtlik ja toetav. Vabal ajal kasvatan oma aias lilli, viibin looduses, käin matkamas ja reisin.

Personalifoto

Andrei Muromski

Õde (vaimse tervise alal)

Personalifoto

Andrei Muromski

Õde (vaimse tervise alal)

Minu peamiseks erialaks on olnud erakorraline meditsiin, kus alates 2013. aastast töötan kiirabis. Oman meditsiinilist kogemust erinevates valdkondades. Töö käigus on tulnud ette erinevaid vaimse tervise probleemidega seotud olukordi, mistõttu tekkis soov ning vajadus oma teadmisi selles vallas täiendada.

ReCuros on olnud võimalus arendada oma teadmisi ning oskusi, mis seotud vaimse tervisega. Oma töös püüan alati läheneda patsientidele individuaalselt, et saavutada nende jaoks parim tulemus.

Olen avatud, heatujuline ning alati valmis abivajajaid aitama.

Personalifoto

Jana Aller

Õde (vaimse tervise alal)

Personalifoto

Jana Aller

Õde (vaimse tervise alal)

Lõpetasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 2013. aastal ning läbisin Tallinna Tehnikaülikoolis magistriõppe tervishoiutehnoloogia alal, ees on magistritöö kirjutamine ja kaitsmine.

Olen võtnud osa projektist, mis uuris Kognitiivse Käitumusliku Teraapia võimalusi depressiooniravil perearsti juures, kasutades infotehnoloogia võimalusi.

Oma töös vaimse tervise õena rakendan individuaalset lähenemist, oskan ära kuulata ja näidata võimalusi. Spetsialiseerun sõltuvusravile, aga tegelen ka ärevuse, depressiooni ja muu probleemidega, mis esinevad meie ajal. Kasutan tõenduspõhiseid meetodeid. Olen LGBT friendly.

Vabal ajal tegelen fotograafiaga ja reisin.

Personalifoto

Julia Argiri

Õde (vaimse tervise alal)

Personalifoto

Julia Argiri

Õde (vaimse tervise alal)

Õe eriala lõpetasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis 2013. aastal. Minu põhitöökoht on PERHi onkoloogias, kus alustasin töötamist juba abiõena. Olen aktiivne, töökas ja korrektne. Väärtustan elukestvat õpet, osalen meelsasti erinevatel seminaridel ja koolitustel. Suudan leida keerulistes olukordades lahendusi, jäädes samal ajal rahulikuks ning professionaalseks.

Tunnen aina suuremat huvi vaimse tervise vastu, sest see on inimese heaolu ja üldise tervise lahumatu osa.

Personalifoto

Svetlana Lantsova

Õde (vaimse tervise alal)

Personalifoto

Svetlana Lantsova

Õde (vaimse tervise alal)

Lõpetasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli 2012. aastal. Alustasin erialast tööd verekabinetis, kus sain head oskused vere võtmises. Olen töötanud pikalt LTKH Neuroloogia osakonnas, kus enamus ajast töötasin II astme intensiivis, ITKH Siseosakonnas ja LTKH Õendusabikliinikus. Samuti oman 8 aastast töökogemust Psühhiaatriakliiniku akuutosakonnas, kus töötasin valvetes, osakonnas ja anesteesiaõena elekterkonvulsioonravil (EKR).

Olen sõbralik, inimlik, hea kuulaja, korrektne, kõrge stressitaluvusega ning julgen vajadusel sõna võtta.

Töökeeled: eesti, vene

Personalifoto

Leera Borissenko

Õde (vaimse tervise alal)

Personalifoto

Leera Borissenko

Õde (vaimse tervise alal)

Õppisin Tallinna Tehnikaülikoolis rakenduskeemia ja biotehnoloogia õppekaval ning lõpetasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse erialal. Töötasin aasta neurokirurgias operatsiooniõena ning aastast 2020 töötan Tallinna Psühhiaatria Kliinikus valveõena. Selle ajaga olen saanud palju erinevaid koolitusi ja kogemusi, saadud teadmisi rakendan samuti oma töös, ReCuros. Olen alati valmis kuulama ja toetama.

Vabal ajal mängin arvutimänge ja joonistan.

Personalifoto

Viktoria Lepiko

Õde (vaimse tervise alal)

Personalifoto

Viktoria Lepiko

Õde (vaimse tervise alal)

Lõpetasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli aastal 2020. Olen töötanud haiga erinevates osakondades – kardioloogias, günekoloogias ja sisehaiguste osakonnas. Lisaks olen olnud pereõde perekeskuses. Kuna õe eriala põhineb suhtlusel, otsustasin samuti täiendada oma teadmisi vaimse tervise õena.

Olen läbinud erinevaid koolitusi ja täiendõppeprogramme – koduõendus, vaktsineerimine ning farmakoloogia õdedele.

ReCuro kliinikus soovin alati klientidega leida ühise keele ning aidata neid oma varasemalt omandatud oskustega. Proovin inimesi rohkem tundma õppida, et tagada individuaalne lähenemine igale kliendile.

Aive Mihkelson

Psühholoog

Aive Mihkelson

Psühholoog

Olen lõpetanud psühholoogia eriala bakalaureuseõppe Tallinna Ülikoolis ning jätkan seal ka õpinguid magistartuuris. Lisaks olen lõpetanud noortele eluoskuste õpetamise kursuse Spin+ ning panustan pidevalt juurde õppimisse. Erialast tööd alustasin 2024 aastal.

Treenerina olen erinevas vanuses laste, noorte ja ka täiskasvanutega töötanud üle 20 aasta, nõustades ja toetades oma õpilasi lisaks spordispetsiifikale ka sooritus- ja esinemisärevusega toimetulekul, eesmärkide püstitamisel ning emotsioonidega toimetuleku õppimisel.

Mulle on südamelähedane veendumus, et iga teekond algab esimesest sammust ning väikste edusammude märkamisest ning rõõmude leidmisest algab teekond enda hoidmise ja hingerahuni jõudmiseni. Väärtustan koostööd ning pean oluliseks head kontakti.

Nõustan noori ja täiskasvanuid eesti ja inglese keeles.

Personalifoto

Anastasiya Targonskaja

Psühholoog

Personalifoto

Anastasiya Targonskaja

Psühholoog

Olen lõpetanud Kiievi Pedagoogikaülikooli, psühholoogia erialal. Vaimse tervise valdkonnas töötan alates 2015. aastast.

Olen läbinud erinevaid koolitusi, näiteks CARE metoodika: integreeritud lähenemine rehabilitatsioonile ning tegelenud sotsiaalse- ja tööalase rehabilitatsiooniga, depressiooniga ja ärevushäiretega elavatele vähenenud töövõimega inimestega. Täiendusena olen läbinud Tartu Ülikooli sõltuvushaigetega töötamise kursused. Alates 2021. aastast olen töötanud inimestega, kellel on uimasti-, mängu- ja hasartmängusõltuvus. 2022. aastal läbisin tööpsühholoogia kursused ning tegelen ennetamise ja läbipõlemise järgse taastumisega.

Oma töös kasutan tehnikaid ACT (Acceptance and Commitment Therapy) teraapiast, mille kursused läbisin 2022. aastal. See on kognitiiv-käitumusliku lähenemise kolmanda laine psühhoteraapia suund. Samuti kasutan metafoorikaarte – professionaalset psühholoogilist tööriista, mis põhineb visuaalse metafooriga töötamisel.

Täiendan pidevalt oma teadmisi psühholoogia vallas ning minu jaoks on klienditöös oluline hea kontakti loomine.

Vabal ajal teen tegelen treeninguga Bodybalance, kus arendan end füüsiliselt ning vaimselt. Mulle meeldib veeta aega pere ja sõpradega, käia erinevatel kultuuriüritustel ning kinos.

Grete Kooser

Psühholoog

Grete Kooser

Psühholoog

Olen lõpetanud psühholoogia eriala bakalaureuse- ja magistrikraadi Tallinna Ülikoolis. Erialast tööd olen teinud alates 2017. aastast.

Olen omandanud lisaks erialaseid teadmisi sõltuvushäiretest, kuidas toime tulla depressiooni ja ärevusega, suitsiidist ja ennast kahjustavast käitumisest, kognitiiv-käitumuslikust teraapiast ning lahenduskesksest lühiteraapiast. Lisaks oman teadmisi kuidas toetada kriisi ja traumaga kliente.

Oma töös kasutan lahenduskeskset lühiteraapiat, kognitiiv-käitumusliku teraapia võtteid, projektiivmetoodikat (joonistused, pildikaardid, lausetelõpetamised jne) ja nõustamistehnikaid. Lisaks eelmainitud tehnikatele kasutan veel hingamis- ja lõõgastustehnikaid.

Usun, et muutused algavad väikestest asjadest, meie ülesanne on neid märgata ja olla tänulikud. Nii kasvab meis enesesõbralikkus.

Töötan noorte ja täiskasvanutega eesti ja inglise keeles.

Kerttu Rändur

Psühholoog

Kerttu Rändur

Psühholoog

Mul on magistrikraad psühholoogias, spetsialiseerumisega nõustamis- ja kliinilisele psühholoogiale. Psühholoogilist nõustamist olen pakkunud alates 2019 a kevadest. 2024 a sügisest olen ma atesteeritud psühholoog-nõustaja (tase 7). Lisaks ülikooliõpingutele olen osalenud ka Tartu Ülikooli täiendõppe programmis, mille raames läbisin kursusi, mis võimaldasid mul saada põhjalikuma ülevaate erinevatest psühholoogilise seisundi hindamisvahenditest, samuti täiendasin oma teadmisi trauma- ja leina temaatika valdkonnas.

Lisaks klinilise psühholoogia-alaste teadmiste täiendamiele olen läbinud Kognitiiv-käitumusliku teraapia sissejuhatava kursuse ja Perekonnapsühhoterapeutide II astme põhiväljaõppe. Alates 2023 a jaanuarist läbin Perekonna psühhoterapeutide III astme pädevuskoolitust.

Ma olen töötanud nii laste, noorte kui ka täiskasvanutega. Oma töös olen peamiselt kokku puutunud autismispektrihäirete, aktiivsus- ja tähelepanuhäire, meeleolu- ja ärevushäirete ning erinevate ainete kuritarvitamisega. Ma pakun nii individuaalset kui ka perede psühholoogilist nõustamist. Töös kasutan ma peamiselt pereteraapia tehnikaid, ning mõningal määral kognitiiv-käitumuslikke tehnikaid. Pereteraapia on mulle eriti südamelähedane, sest mind huvitavad põlvkonna-ülesed suhtemustrid ning peres toimuvad suhtedünaamikad, mis võivad häire tekkimisele ja säilimisele kaasa aidata. Soovin aidata inimestel leida kohasemaid suhtlusviise ja toimetulekustrateegiaid oma psühholoogilise heaolu parandamiseks.

Olen läbi viinud ka psühholoogilise seisundi hindamisi. Noorukite ja täiskasvanute puhul kasutan hindamiseks enesekohaseid küsimustikke. Laste ja noorukite psühholoogilise seisundi hindamiseks pean oluliseks koostööd vanemate ja teiste lapse tugivõrgustiku liikmetega.

Töökeeled: eesti, inglise

Personalifoto

Olga Nikolaeva

Sotsiaaltöötaja

Personalifoto

Olga Nikolaeva

Sotsiaaltöötaja

Olen lõpetanud 2008. aastal Tallinna Pedagoogika Seminari, sotsiaaltöö erialal. Juba õppimise ajal sain täpselt aru, et olen õiges kohas ning soovin edasi töötada just selles valdkonnas.

Aastast 2008 töötan vaimse tervise valdkonnas, kus peamisteks ülesanneteks on näidata inimestele nende tugevusi ning aidata leida oma rada.

Olen täiendanud oma teadmisi erinevate koolitustega, sealhulgas: CARe: kõikehõlmav lähenemine rehabilitatsioonile; toetatud töölerakendamise koolitus.

Personalifoto

Valeria Jefremenkova

Sotsiaaltöötaja

Personalifoto

Valeria Jefremenkova

Sotsiaaltöötaja

Lõpetasin Tallinna Ülikooli 2022. aastal, sotsiaaltöö erialal ning samal aastal asusin noore spetsialistina tööle ReCuro Kliinikus. Olen õppimise protsessis omandanud praktikat Haabersti Linnaosa Valitsuses ja Tallinna Imikute ja Puuetega Laste majas, samuti olen läbinud telefoninõustamise koolituse. Soov aidata inimesi on minu arvamusel väga oluline ja väärtuslik.

Oma vaba aja veedan koos lähedastega ning tegelen spordiga.

Personalifoto

Aita Müürsepp

Kogemusnõustaja

Personalifoto

Aita Müürsepp

Kogemusnõustaja

Kogu oma teadliku elu olen olnud uudshimulik teemade suhtes, mis puudutavad emotsioonidega toime tulemist ja inimeseks olemist. On mõneti irooniline tõdeda, et jõuda iseenda mõistmiseni, elu mõtte ja mõtestatud eluni, pidin selle kaotama. Ma olin eksinud, kaotanud usalduse ja tühi. Leidsin endas jõu loobuda alkoholist, avastasin endas omadused, mida toetada ja õpingutega rikastada ning oskuse neid rakendada. Samuti leidsin endas loovuse, usalduse ja elu mõtte olla olemas, olla olemas inimeste jaoks.

Oman isiklikku positiivset taastumise kogemust ja mõistan taastumisprotsessi erinevaid staadiume ning võõrutusega kaasnevaid emotsioone. Tean, mida tähendab sõltlasena tunda end lõksus, kui sinu saatjaks on pidev häbi ja süü. Kestvad õpingud ja enesetäienduse koolitused aitavad mul lisaks uutele teadmistele loovalt ja paindlikult sõltuvusnõustajana toimida ning inimesena kasvada.

Sõltuvusnõustajana on mul olnud tänuväärselt mitmekesine võimalus töötada erinevates rollides: tugiisikuna uimastitarvitajate kahjude vähendamise keskuses, olla nõustaja võõrutuskliinikus ja tugigruppide läbiviija vanglas ning need rollid on andnud mulle hindamatuid kogemusi ja teadmisi sõltuvushäire sügavamaks mõistmiseks. Pean oma tugevuseks head empaatiavõimet ja oskust luua ning hoida usaldusväärne kontakt.

Oma töös toetun 12. sammu, motiveeriva intervjueerimise ja kognitiivse-käitumisteraapia metoodikale.

Vastuvõtule tulemiseks helista +372 53 732 676

Personalifoto

Anatoli Razuvanov

Kogemusnõustaja

Personalifoto

Anatoli Razuvanov

Kogemusnõustaja

Mina, Anatoli, olen läbi käinud alko- ja narkosõltuvuse teekonna, mille jooksul oli kõike – vanglas olemiseni kuni tänaval elamiseni.

Läbides rehabilitatsiooni, sain aru, et enesekontroll ja pidev eneseanalüüs teevad mind arukamaks ning vastutavaks oma elu ees. Läbisin kogemusnõustajate koolituse ning tänu sellele saan jagada oma tervenenise kogemust teistega. Samuti olen olnud mõned aastad rehabilitatsioonikeskuse juhataja.

Mõistan täna, kuidas saan kasutada oma sõltuvusest väljumise kogemust ning olen valmis aitama inimesi, kes seda vajavad.

Personalifoto

Greete Org

Tegevjuht/ juhatuse liige

Personalifoto

Greete Org

Tegevjuht/ juhatuse liige

Olen hariduselt sotsiaaltöötaja, lõpetasin bakalaureuse õppe Tallinna Ülikoolis 2019. aastal.

Oman pikaajalist töökogemust kahjude vähendamise valdkonnas- alustasin tööd valdkonnas aastal 2011. Läbi arvukate koolituste ja enesearendamise võimaluste nii Eestis kui välismaal, olen järgemööda tõstnud enda kvalikatsiooni ning suurendanud teadmisi. Samuti viin ise läbi erinevaid koolitusi, teemadel, mis seotud uimastite ja nende tarvitamisega, sõltuvusega.

Olen koostööd teinud Tervise Arengu Instituudiga, võttes osa arvukatest uuringutest ja projektidest.

Olen koostööd teinud Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudiga, osaledes mitmes uuringus, mis suunatud uimastite tarvitamisele ja nende tarvitajatele. Olen kahe teadusartikli kaasautor.

Olen tegelenud nõustamisega ning Tallinna Vanglas läbi viinud tugigruppi uimastitarvitajatele.

Alates 2020. aastast olen Correlation Eurapean Harm Reduction Network’i liige ja Eesti esindaja, kogudes andmeid ja infot, mis seotud uimastitega, kahjude vähendamisega, poliitikaga jne.

Viimased paar aastat olen juhtinud kahjude vähendamise teenuseid ning mul on kogemus juhtida organisatsiooni MTÜ Convictus Eesti.

Nii eelnimetatule kui enda isiklikule kogemusele, pean vaimse tervise valdkonda enda suureks kireks. See ei ole minu jaoks pelgalt töö, see on elustiil. Usun sellesse, et inimesed vajavad informatsiooni ja väärivad tuge ning olen alati valmis selleks oma panuse ühiskonnale andma.

Märksõnad, mis mind iseloomustavad on koostöö, positiivne ellusuhtumine ja empaatia.

Vabal ajal armastan olla looduses ning uusi paiku avastada. Samuti arvan, et maailmas ei ole piisavalt raamatuid, kuid need, mis on olemas, loen järgemööda suure huviga läbi.

Töökeeled: eesti, vene ja inglise

Personalifoto

Mirjam Luik

Juhatuse esimees/ eriõde

Personalifoto

Mirjam Luik

Juhatuse esimees/ eriõde

Olen pühendunud sellele, et aidata klientidel mõista nende tugevusi ja nõrkusi, suurendada eneseteadlikkust ja strateegilist mõtlemist ning toetada neid keeruliste väljakutsete lahendamisel. Ma usun, et igaühes peitub oluliselt rohkem potentsiaali kui me esmapilgul näeme, ning minu eesmärk on aidata seda potentsiaali avastada ja maksimaalselt rakendada​.

Oman põhjalik kogemus erakorralises meditsiinis ja vaimses tervises, olen tegutsenud erinevate valdkondade koolitajana ning õppejõuna Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Viimastel aastatel olen lisaks pühendunud juhtimisele ja meeskonna heaolu arengule.

2020 aasta alguses lõpetasin terviseteaduste magistrantuuri intensiivõenduses, peale mida olen süvendatult tegelenud ka kahjude vähendamise ja sõltuvushäiretega. Olen läbinud AoEC “Practitioner Diploma in Executive Coaching” koolituse EBS’is ning täiendan ennast järjepidevalt coachingu ja juhtimise alal.

Minu erialase töökogemuse kohta saad täpsemalt lugeda LinkedIn’is.